Gazi Cad. Bulut İşhanı No:78/110 0531 103 30 28 info@giresuntitiztemizlik.com

Kimyasal Kullanırken Dikkat Edilecekler

Anasayfa Kimyasal Kullanırken Dikkat Edilecekler

Temizlik Malzemesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temizlikte kullanılan kimyasal ürünler tam bir temizlik için gereklidir ama bu ürünleri kullanırken dikkatli davranılması gerekir. Titiz Temizlik olarak kimyasal temizlik ürünlerinin ne şekilde kullanılması gerektiği konusundaki bilgilerimizi sizlerle paylaşmayı görev biliyoruz. ​

Temizlik Malzemelerinin İçeriği Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Malzemelerin içeriklerinin bilinmesi ve daha zararlı olanlar konusunda bilinçlenme ve bunlardan kaçınma çok önemlidir.

Temizlik Malzemelerini Birbirine Karıştırmayın

Çamaşır suyu ve tuz ruhu, kireç sökücüler, lavabo açıcılar, sirke gibi maddeler kesinlikle karıştırılmamalıdır, hayatı tehdit edici sonuçlar doğurabilir. Ayrıca bu maddeler aynı yüzeye ard arda uygulanmamalıdır. İki farklı lavabo açıcı bile, birlikte ya da ard arda kullanılmamalıdır.

Gereğinden Fazla Ürün Kullanmayın

Gereğinden fazla miktarda ürün kullanılmamalıdır, zararlı maddelere daha yoğun miktarda maruz kalınmasına sebep olur. Aynı zamanda fazla miktarda temizlik malzemesi kullanmak hem maddi hem de çevresel olarak yanlış bir davranıştır.

Ürünleri Kendi Orjinal Kaplarında Saklayın

Ürünlerin orijinal kaplarından başka kaplara aktararak kullanılmaması gerekir. Bu ürünler içerisindeki aktif maddelere göre hazırlanan kaplarda satılırlar. Bu aktif maddeler başka kaplarda değişime uğrayabilmektedir. Bu sebepten dolayı temizlik ürünlerinin kendi orjinal kaplarında saklanması gerekir.

Sprey Temizlik Ürünlerini Kullanırken Dikkatli Olun

Sprey şeklindeki temizlik malzemeleri ve yüksek uçuculuğu olanlar solunum şikayetlerine daha çok yol açarlar, beze dökülüp ovma şeklinde yapılan yüzey temizliği, spreylere tercih edilmelidir.

Temizlik Yaptığınız Ortamı Mutlaka Havalandırın

Temizlik yapılan ortamın bu sırada havalandırılması çok önemlidir. Özellikle banyo, tuvalet gibi dar alanlarda mutlaka kapı açık tutulmalı, varsa pencere, havalandırma açılmalıdır.

Mutlu Müşterilerimiz

Müşterilerimizin hakkımızda söyledikleri

Bize Ulaşın

Gazi Cad. Bulut İşhanı No:78/110

info@giresuntitiztemizlik.com

0531 103 30 28

© giresuntitiztemizlik.com. Tüm Hakları Saklıdır.