Gazi Cad. Bulut İşhanı No:78/110 0531 103 30 28 info@giresuntitiztemizlik.com

Ev Temizliğinde Dikkat Edilecekler

Anasayfa Ev Temizliğinde Dikkat Edilecekler

Ev Temizliği Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tertemiz bir evin havası, ferahlığı herkesi cezbeder. Sırf bunu yaşamak için bile ev temizliği yapmak için kolları sıvarız. Basit bir işmiş gibi görülen ev temizliği, detaylara dikkat edilmediğinde içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Titiz Temizlik olarak deneyimlerimizi sizlerle paylaşarak ev temizliği sırasında dikkat etmeniz gerekenleri paylaşıyoruz. İşte, ev temizliği yaparken dikkat etmemiz gereken detaylar. ​

Elektrik Süpürgesini Düzenli Temizleyin

Ev temizliği yaparken en çok vaktimizi çalan işlerden biri de yerleri süpürmektir. Bunun için kullandığınız elektrik süpürgesi gerçekten iyi çalışmıyorsa ne yaptığımız temizlik bir işe yarar ne de vakti verimli değerlendirebiliriz. Bu yüzden süpürgenizin verimli çalışabilmesi için torbasını ve filtresini düzenli olarak temizleyin. Mümkünse yılda en az bir kez bakım yaptırmak için servise gönderin.

Elektronik Eşyalara Kimyasal Ürün Sürmeyin

Herkes bu bilgiyi bilir ancak ev temizliği yaptığımız sırada bazen göz ardı edebiliyoruz. Elektronik eşyaların üzerinde veya yakınında hiçbir kimyasal temizleyici madde kullanmayın. Kimyasal temizlik ürünleri bir süre sonra elektronik eşyalarınıza zarar verir. Elektronik eşyaları yalnızca kuru, temiz ve yumuşak bir bez ile temizleyin.

Süngerleri Düzenli Temizleyin

Ev temizliği yaparken en sık kullandığımız malzemelerden biri olan sünger, aslında en çok mikrop taşıyan eşyalardan biridir. Bu yüzden ev temizliği için kullandığımız süngerleri düzenli olarak temizlemek gerekir. Sünger temizlemek için bulaşık makinesini ya da mikrodalga fırını kullanabilirsiniz.

Çamaşır ve Bulaşık Makinesini Çok Doldurmayın

Tasarruf etmek isterken verimsiz bir temizlik yapmış olabiliriz. Çamaşır ve bulaşık makinesini kapasitesinin çok üstünde doldurursanız bu gerçek temizlik olmaz. Aksine hem makineyi etkisiz hale getirir hem de temizlemek istediğiniz ama gerçekten temizlemeyen eşyaları tekrar tekrar yıkamanız gerekebilir.

Çok Fazla Temizlik Ürünü Kullanmayın

Ev temizliği yaparken dikkat etmemiz gereken hususlardan biri de temizlik malzemelerinin kullanımıdır. Aslında temizlik ürünlerini her zaman ambalaj üzerinde belirtilen miktar kadar kullanmak gerekir. Daha çok ürün, daha iyi bir temizlik işi yaptığınız anlamına gelmez.

Çöp Kovasını Her Gün Boşaltın

Çöp kovasını her gün kullanıyoruz ama bazen günlerce boşaltmıyoruz. Aslında evdeki kötü kokuyu gidermek için her gün boşaltmamız ve birkaç haftada bir kovayı sıcak sabunlu suyla yıkamamız gerekir.

Mutlu Müşterilerimiz

Müşterilerimizin hakkımızda söyledikleri

Bize Ulaşın

Gazi Cad. Bulut İşhanı No:78/110

info@giresuntitiztemizlik.com

0531 103 30 28

© giresuntitiztemizlik.com. Tüm Hakları Saklıdır.