Gazi Cad. Bulut İşhanı No:78/110 0531 103 30 28 info@giresuntitiztemizlik.com

Evinizin Düzenli Kalması İçin Yapmanız Gerekenler

Anasayfa Evinizin Düzenli Kalması İçin Yapmanız Gerekenler

Evinizin Düzenli Kalması İçin Yapmanız Gerekenler

Söz konusu olan evinizin güzelliği ise, yaşam alanlarınızda var olan dekorasyondan daha önemli olan bir şey var: Temizlik ve düzenlilik. Tertemiz ve düzenli bir ev vasat bir dekorasyona sahip olsa bile karmaşık ve kirli ama pahalı ve gösterişli bir dekorasyondan çok daha iç açıcı ve iyi görünür. Bu elbette hepimizin bildiği bir gerçek. Ancak aynı zamanda bir evi yedi gün yirmi dört saat temiz ve düzenli tutabilmenin ne kadar zor olduğunu da biliyoruz. Bu yüzden Titiz Temizlik olarak deneyimlerimizi sizinle paylaşıyoruz. ​

Yatağınızı toplayın ve yatak odanızı havalandırın

Sabahları uyandığımızda yatağımızı toplamak aslında ne kadar kolay bir işlem gibi görünse de çoğu insanın pek de sevdiği bir iş olmadığı da açık. Hepimizin bazı günler “daha sonra toplarım” düşüncesiyle yatağı dağınık bıraktığı oluyordur. Ancak iki dakikanızı alacak olan yatak toplama işlemi yatak odanızın çok daha düzenli ve temiz görünmesini sağlar. Ayrıca yatak odanızı her sabah, kış aylarında bile havalandırmalısınız. Unutmayın ki evlerimize giren temiz hava içeride biriken kirli havanın yarattığı yorgunluk hissini silip süpürür.

Yatmadan önce dağınıklığı toparlayın

Her gece yatmadan önce oturma odanıza şöyle bir göz atıp etrafı toparlamanız sabah kalktığınızda derli toplu ve temiz bir yaşam alanıyla karşılaşmanızı sağlar, bunun da günlük enerjinizi arttıracağı kesin. Hiç kimse sabah kalktığında dağınık bir evle karşılaşmak istemez. Bunun için yatmadan önce üşenmeyin ve beş dakika bile sürmeyecek şekilde etraftaki dağınıklığı toparlayarak huzurla yatağa girin.

Banyonuzu duş yaparken temizleyin

Banyo temizliğinin başlı başlına zorlu ve sıkıcı bir iş olduğunun hepimiz farkındayız. Ancak bu işi çok daha basit hale getirmek de bir o kadar kolay aslında. Banyo fırçanızla her duşa girdiğinizde fayansları şöyle bir elden geçirirseniz ve duşakabin kapısını da aynı şekilde hızlıca silerseniz banyonuzda kir birikmesini engellemiş olursunuz ve böylece işiniz de büyük ölçüde kolaylaşır.

Asla bulaşık biriktirmeyin

Mutfağınızın her daim pırıl pırıl görünmesi için edinmeniz gereken alışkanlıklardan en önemlisi pek tabii ki asla bulaşık biriktirmemek. Bulaşık makinenizi yalnızca bulaşık yıkamak için bir araç olarak değil aynı zamanda bir depolama aracı olarak görün ve o an canınız bulaşıkla uğraşmak istemiyorsa bile tabak ve bardaklarınızı lavaboya koymak yerine makineye koyun. Bunu alışkanlık haline getirmek çok zor değil.

Kirli sepeti ve az giyilmişler için raf

Yatak odanızda mutlaka bir kirli sepeti bulundurun. Böylece kirlilerinizi makineye atmak için banyoya gitmeye üşendiğinizde ortalığı dağıtmamış olacaksınız. Ayrıca yatak odalarındaki en büyük dağınıklığı yine kirliye atılacak kadar çok giyilmemiş ama temiz kıyafetlerin arasına koyamayacağınız az giyilmiş giysiler oluşturuyor. Yatak odanızda bu tür kıyafetleri üzerine koyduğunuz sandalye ya da koltuk odanızın derli toplu görünmesini sağlamıyor maalesef. Bunun için en iyisi çekmece ya da dolap raflarınızdan birini boşaltıp bu tarz az giyilmiş kıyafetler için ayırmanız ve bu rafı ya da çekmeceyi kullanmayı alışkanlık haline getirmeniz.

Büyük temizlik görevlerini günlere bölüştürün

Çoğumuz haftanın bir gününü temizliğe ayırıyor ve bütün günü baştan aşağı temizlik yaparak geçiriyoruz. Oysa temizliği günlere bölüştürmek hem çok daha az zaman ve enerji alan hem de evin her zaman daha düzenli kalmasını sağlayan bir alışkanlık. Haftanın bir günü yerleri süpürüp, ertesi gün çamaşırları yıkayabilir, bir başka gün banyo ve tuvalet temizliğine girişebilir, bir diğer günde ise mesela dolapları temizleyebilirsiniz. Böylece her gün yalnızca yarım saatinizi harcayarak evinizi haftanın 7 günü temiz tutmanız mümkün.

Mutlu Müşterilerimiz

Müşterilerimizin hakkımızda söyledikleri

Bize Ulaşın

Gazi Cad. Bulut İşhanı No:78/110

info@giresuntitiztemizlik.com

0531 103 30 28

© giresuntitiztemizlik.com. Tüm Hakları Saklıdır.